Телефоны

Що врахувати при купівлі смартфона.

Збираєтесь купити смартфон, але не знаєте, що врахувати при виборі гаджета, щоб потім не жалкувати?
Тримайте список основних критеріїв:
? Насамперед визначтеся, чого ви очікуєте від нового телефону.
Можливо вам треба лише робити дзвінки? Або хочете якісних знімків? Чи важливо, щоб пристрій працював декілька днів без підзарядки? А може вам потрібен металевий корпус і фішки на кшталт сканеру відбитків пальців, водостійкості та безрамочності?

?Оберіть операційну систему.
Найпопулярніші — iOS, Android, Windows.
iOS — програмне забезпечення синхронізуюється з усіма пристроями Apple за допомогою програми iTunes. Але в телефонах цієї марки неможливо розширювати пам’ять шляхом встановлення додатових карт пам’яті.
Android — синхронізуються з сервісами Google та дає змогу завантажувати сторонні додатки (багато безкоштовних) та має широкі можливості для налаштування інтерфейсу. Але потребує багато енергії, тому швидко розряджає батарею.
Windows — простий інтерфейс, енергоефективність та висока швидкість роботи. Але гірше працює з мультимедіа та не має великої кількості додатків як у iOS та Android.

?Зверніть увагу на діагональ смартфону.
Менше, ніж 4,6 дюймів — компакний гаджет з невеликим екраном, який зручно тримати в руці та носити в кармані. Але він не дуже зручний в управлінні, особливо якщо у вас великі пальці.
4,6 – 5,3 дюйми — універсальні розміри екрану.
Більше 5,3 дюймів — такі пристрої поєднують в собі можливості телефону та планшету, тому управляти потрібно двома руками: в одній тримати, іншою — торкатися екрану.

? Підберіть тип екрану, який вам потрібен.
TFT/TN — використовуються у найдешевших телефонах, мають низьку контрастність та бліде зображення.
IPS/S-IPS/PLS — екрани на основі таких матриць мають природну кольорову гамму та високий рівень яскравості. Такий тип матриці вирізняється гарною читабельністю на сонці — це важливо, якщо ви користуєтесь смартфоном на вулиці.
AMOLED/Super AMOLED — вирізняються дуже яскравими кольорами, ідеальним відображенням чорного кольору та економією енергії. Недолік — висока ціна та вигорання з часом синіх пікселів, через що термін служби такого екрану менше ніж у IPS/S-IPS/PLS-матриць.

?Зверніть увагу на характеристики камери.
Вибираючи камеру, звертайте увагу не лише на кількість мегапікселів, а і на розмір та якість матриці, оптику, алгоритми обробки зображення. Тому в першу чергу дивіться на якість знімків, знятих на телефон безпосередньо у магазині.

?Розрахуйте оптимальну для вас ємність батареї.
Для смартфону з дисплеєм до 4 дюймів рекомендується ємність батареї не менше 1400-1500мАг.
Для діагоналі 4-5 дюймів знадобиться акумулятор від 2000 мАг.
З екраном від 5 до 5,5 дюйма — не менше 2400мАг.
Для дисплеїв більш ніж 5,5 дюймів необхідна батарея не менше ніж 3000мАг.

? Визначтеся з матеріалом корпусу.
Матовий пластик — недорогий та практичний, на ньому не залишаються сліди від пальців, а невеликі подряпини непомітні.
Глянцевий пластик — споатку виглядає еффектно, але душе швидко вкривається відбитками пальців, жирними розводами, подряпинами, які дуже помітно.
Полікарбонат — середнє між матовим та глянцевим пластиком. Універсальний у використанні.
Метал – зазвичай це сплав алюмінія або нержавіюча сталь.
Дуже зруний та практичний, але з часом злізає фарба та з’являються подряпини та вм’ятини.
Скло — виглядає красиво, але дуже не практичне у використанні: може легко розбитися та подряпатися.

? Вирахуйте оптимальну для вас пам’ять.
Обирайте смартфон з об’ємом пам’яті не менше ніж 16 та 32ГБ. І це якщо ви не збираєтесь багато фотографувати та знімати на відео. Якщо ж галерея – це ваш скарб, то розглядайте варіанти від 32ГБ і з можливістю розширення за допомогою додаткових карт пам’яті (повинен бути окремий слот).

?Подумайте про кількість сім-карт.

Можливо потрібно відремонтувати телефон?